Güncel

Mucizevi Bir A.Ş.K.Öyküsü

Sürüden Ayrılmaya Hazır mısınız

AÇEV Birleşmiş Milletler de Kadına Yönelik Şiddeti Anlattı

Kadın Haklarında İlerleme Durdu

Hayykitap-Ayı Olmayan Ayı

Yüzlerce kadın şiddete karşı dansla ayaklandı

Işık ve Cam 2 Adlı Sergi

Dr. Beyin

Seda Diker-Aslında Ayrılık Yoktur

Otuz Yaşa Mektuplar

Zamane Aşkları

Kusursuz Mutluluğa Doğru- Bir İki Üç Sıçra

Kadın Festivali- Ümraniye de

18.İstanbul Caz Festivali

Kayıp Hazine

Öfkeli Çılgınlık Karamsar Çile

Super 8

Mutluyum, Devam Et-Happy Thank You More Please

Demir Kapılar-Iron Doors

Tehlikeli Yol-Route Irish

Mutlu Azınlık-Happy Few

Hanna

Tuzak-Wrecked

Geceler Bizim-We Are The Night

Ömrümüzden Bir Sene-Another Year

39. İstanbul Müzik Festivali 04-29 Haziran 2011

Gördüğüm En Güzel Kadın-The First Beautiful Thing

X-Men: Birinci Sınıf-X Men: First Class

250 Kursiyere Ücretsiz Eğitim

Gülseren Arslan-Teknolojiyi Modaya Dönüştürdü

Eylüldü Aşkım

Başlangıç-Inception

Yepyeni Bir Hayat-A Brand New Life

Deney-Splice

Son Hava Bükücü-The Last Airbender

B Planı-The Back-up Plan

Sihirbazın Çırağı-The Sorcerer s Apprentice

Sıradan İnsanlar- Ordinary People

Büyük Hata- Chloe

Gece ve Gündüz-Knight and Day

Müşteri- Cliente

Oyuncak Hikayesi 3

Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma-The Twilight Saga: Eclipe

Yuva-Le Refuge- The Refuge

Ölüm Zili- Gosa: Piui Junggangosa- Death Bell

Örnek Aile -The Joneses

İşkence Okulu- Tormented

Paris ten Sevgilerle- From Paris with Love

Gezegen 51-Planet 51

OFF KARADENİZ Her yer vatan toprağı değil mi

     

  

Güncel, Sanat, Etkinlik...

Mutlu Azınlık-Happy Few

Ödüllü “Soğuk Duş”un yönetmeni Antony Cordier'in Venedik Film Festivali yarışma bölümünde seyirci karşısına çıkan filmi “Mutlu Azınlık” 17 Haziran 2011 tarihinde Türk seyircisinin karşısına çıkıyor.
Bir takı mağazasında çalışan Rachel, Vincent'la tanışır ve onun açık sözlülüğünden çok etkilenir. Rachel ve Vincent, eşlerini, Frank ve Teri'yi de yanlarına alarak bir akşam yemeği ayarlarlar. Birbirleriyle kaynaşan çiftler, kuralları belirlenmemiş bir eş değiştirme programı uygularlar. Ne var ki kıskançlık ve acımasızlık gibi duygular baş göstermeye başlar.
Başrollerini; Marina Foïs, Élodie Bouchez, Roschdy Zem ve Nicolas Duvauchelle paylaşıyor...

Hanna

Hanna 16 yaşında, akıllı ve kendini davasına adamış bir kızdır. Yaşının çok üstünde olan gücü ve keskin zekası; sahip olduğu tüm bu sıradışı özellikler eski bir CIA ajanı olan babası Erik’in, onu gözlerden ırak vahşi doğadaki yetiştirme tarzından kaynaklanır. Yaşıtlarından çok farklı bir eğitim gören ve mükemmel bir suikastçı olan Hanna’yı yarım kalmış bir aile işi beklemektedir...

Tuzak-Wrecked


Tanımadığınız insanlara ait cesetlerle dolu, kaza yapmış bir arabada bacağınız sıkışmış bir şekilde uyandığınızı hayal edin. Nerede olduğunuzu, kim olduğunuzu ya da ne yaptığınızı bilmiyorsunuz. Zihniniz sırlarla dolu bir esrar perdesi gibi. Vahşi doğanın ortasında içgüdüsel olarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Peki gerçekle yalanın, hayalle gerçeğin birbirine girdiği, hem kurban hem şüpheli olduğunuz bu bilmecenin içindeyken geçmişinizden kaçabilir misiniz?...

Geceler Bizim-We Are The Night

20 yaşında genç bir Berlin’li olan Lena, küçük ve sevimli bir hırsızdır. Gece işlerinden birinde bir underground klüpte 250 yaşındaki Louise  ile tanışır. Yaşı sizi aldatmasın …Muhteşem güzellikte bir cadı olan Louise underground klübün sahibi ve 3 kişilik azılı bir dişi vampir üçlüsünün elebaşıdır. Bu üçlünün diğer üyeleri vahşi bir çocuk olan Nora ve zarif Charlotte’tur. Louise bu küçük hırsıza ilk görüşte aşık olmuş ve ona sonsuz yaşamın hediye etmeye karar vermiştir. Fakat her şeyin bir bedeli vardır… Ölümsüzler için bile…
Dennis Gansel’in yönettiği ve Karoline Herfurth, Nina Hoss, Jennifer Ulrich ile Anna Fischer’ın oynadığı „Geceler Bizim“ 10 Haziran 2011 tarihinde vizyona çıkıyor...

Ömrümüzden Bir Sene-Another Year

Bahar, Yaz, Sonbahar, Kış. Aile ve arkadaşlık. Sevgi ve sıcaklık. Mutluluk ve üzüntü. 2010 Cannes Film Festivali’nde yarışma bölümünde yer alan, bu yıl En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar'a aday olan film dünya çapında eleştirmenlerden övgüler alan “Ömrümüzden Bir Sene”   10 Haziran 2011 tarihinde vizyonda.
Mike Leigh’in yönettiği ve Jim Broadbent, Lesley Manville, Ruth Sheen, Peter Wight’ın oynadığı film; Huzurlu bir banliyö hayatı süren orta yaşlı çift Tom ve Gerri,’in etrafında dönüyor. Tom ve Gerri, zamanlarını arkadaşlarıyla, bahçe işleriyle uğraşarak ve bolca okuyarak geçiriyorlar. Bu mutlu çiftin 4 mevsimde yaşadıkları anlatılıyor. Bir doğum ve bir ölüm bu yılı unutulmaz kılıyor.
Yazan & Yöneten: Mike Leigh...

39. İstanbul Müzik Festivali 04-29 Haziran 2011

39. İstanbul Müzik Festivali, 4 Haziran Cumartesi akşamı Aya İrini Müzesi’nde düzenlenen Açılış Töreni ve Konseri’yle başladı.
 Bu yıl “Uzaklara Yolculuklar”  adıyla ilk kez belirli bir tema ile müzik severlere ulaşacak olan 39. İstanbul Müzik Festivalin programı oldukça yoğun.
29 Haziran’a kadar devam edecek 39. İstanbul Müzik Festivali, aralarında Hilary Hahn, Christoph Eschenbach ve Schleswig-Holstein Festival Orkestrası’nın da bulunduğu 600’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’da ağırlayacak. Toplam 24 konserin düzenleneceği festivale, Aya İrini Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Çinili Köşk, Süreyya Operası, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı gibi klasikleşmiş mekânları yanı sıra bu sene Galata Mevlevihanesi, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası, İstanbul Modern ve santralistanbul gibi farklı mekânlar da ev sahipliği yapacak.

Gördüğüm En Güzel Kadın-The First Beautiful Thing

Kocasından şiddet gördüğü için iki çocuğuyla birlikte evini terk eden güzeller güzeli Anna, 1970’lerin İtalya’sında oyuncu olmak için bir maceranın içine girer. 40 yıllık bir zamanı kaplayan film, Anna ve iki çocuğunun yıllar içinde değişen hayatlarını, İtalya’nın değişen yüzünü de sergileyerek ortaya koyuyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini Paolo Virzì nin yaptığı filmin başlıca rollerinde Valerio Mastandrea, Stefania Sandrelli ve Claudia Pandolfi var...

X-Men: Birinci Sınıf-X Men: First Class

X: Men Birinci Sınıf,  X-Men serilerinin kökenine iniyor ve dünya çapındaki olayların ardındaki gizemli hikâyeyi açığa çıkarıyor. Birinci Sınıf Birliği, mükemmel güçlerini keşfedip, kontrol altına almayı öğrenip, güçlerini kabullendikçe,  kahramanlarımızla X-Men dünyasındaki kötüler arasındaki ebedi savaşa şekil verecek birlikler oluşuyor.
Filmde insanların akıllarını okuyup, kontrol edebilen, telepatik güçlere sahip Oxford mezunu genç Charles, kendisi gibi başkalarının da olup olmadığını merak ederek diğer mutantları keşfedip, hepsini bir araya toplar. Hep birlikte, dünya için en büyük tehlike olan Tom Cohen’i  durdurmaya çalışırlar. Yönetmenliğini Matthew Vaughn’un yaptığı filmde, Jennifer Lawrence, James McAvoy, Michael Fassbender ve  Rose Byrne rol alıyorlar.
Film 03 Haziran 2011 de vizyona girdi...

250 Kursiyere Ücretsiz Eğitim

MC Akademi; İş-Kur’la yaptığı işbirliği kapsamında 250 yeni kursiyere ücretsiz meslek edindirme eğitimi verecek. Güzellik sektörüne yönelik gerçekleştirilecek eğitim sonrasında kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek ve istihdam sağlanacak.
%100 eğitim, öğrenme ve iş garantisiyle verdiği mesleki eğitimle MC Akademi, kursiyerlerine güzellik sektöründe başarının kapılarını aralıyor. Kuaförlük, estetisyenlik, lazer epilasyon, manikür ve pedikür, protez tırnak, profesyonel makyaj, kalıcı makyaj, plastik makyaj ve klasik masaj eğitimlerini 30 kişilik deneyimli akademik eğitim kadrosuyla veren MC Akademi, kursiyerlerine sunduğu hizmetlerle işsizliğe meydan okuyor...

Gülseren Arslan-Teknolojiyi Modaya Dönüştürdü

Teknolojiyi modaya dönüştürdü, kendi e-ticaret sitesi üzerinden pazarlıyor

Teknolojik ürün ve simgelerden ilham alarak tasarladığı takı ve aksesuarları Goodtique.com üzerinden satışa sunan Gülseren Arslan, “Kalabalığın içine sıkışmış insan, var olmanın yolunu fark edilmekte buluyor. Farklı malzemelerden oluşturulan sıra dışı ürünlerle farkındalık yaratmak istiyorum” diyor.

“Kitle kültürü içinde milyonlarca insan aynı şekilde giyinip aynı şeyleri tüketirken, modayı yeniden anlamlandırmak bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Kalabalığın içine sıkışmış insan var olmanın yolunu “fark edilmekte” buldukça, görüntülenmenin önemi daha da arttı.”...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]