Sağlık Haberleri

Konsantrasyon Bozukluğu-Unutkanlık

Op.Dr.Kavalcıoğlu Teknoloji Kabusunuz Olmasın

Dyt.Elif Bilgin-Kışın Sinsi Hastalığı Şişmanlık

Dr.Kışlaoğlu-Su Ağız Kokusunu Önlüyor

Dr-Kışlaoğlu Sağlıklı Diş Bakımı

Yaz tatiline ışıltılı giriş yapmanın sırrı beyaz dişler

Uz. Dyt. Yeşim Çelik-Tatilde Nasılsa Yüzüyorum Kilo Almam Demeyin

Kozmetik ürünler sağlığınızı tehdit etmesin

Prof.Dr.Erkan Topuz-Bilinçsiz Şeker Tüketimi Sağlığı Bozuyor

Kadın Huzur, Erkek Heyecan Arıyor

Prof.Dr.Erol Kışlaoğlu-Gögüs Küçültme Operasyonları

Fokuslu ultrason ile ağrısız gençleşme

Prof.Dr.İnanç-Ananas Suyu ile Güzelleşin

Göz Kuruluğunun Şifası Kendi Kanınızda

Çocuklarla iletişim kurmanın yolları

Astım Hastalığı ve Oruç

Yasak Olmayan Mucizemiz Yoğurt

Doç.Dr. Güler-Kalp Krizi Önlenebilir mi

Dr. Şanverdi-Ultherapy İle Yeni Yıla Genç Girin

Kış Depresyonu Kapınızda Olabilir

Yaşamın Temeli Kalbimiz

Ameliyatsız Liposuction Aldatması

Eğri burun hamileliği zorlaştırıyor

Yeni Başlangıçlarınızı Ertelemeyin

Sözel Şiddet Kadının Ruh Sağlığını Etkiliyor

Yeni yıla yenilenerek girmek isteyenler için

Kurban Kesimini Çocuklara İzlettirmeyin

Op.Dr.Serdaroğlu-Doğum Sonrası Estetiği

Mobbing Nedir

Geçmişteki Acı Hatıralar Silinebilir mi

Kalça kırıkları yaşlanan nüfusun hareket özgürlüğünü engelliyor

Güneş Lekelerine Anti -Stain Yönetimi İle Elveda

Kanser Tedavisi Ve Yol Açtığı Psikiyatrik Sorunlar

Yüz Gençleştirmede Yeni Trend-Lazer Mikro Lipo Lifting

Ameliyat Olmadan da İncelebilirsiniz...

Yazın Hangi Estetikler İsteniyor

Modern Çağın Hastalığı-Diş Sıkma

Sıcak Hava Böbrek Taşı Nedeni

20 Dakikada Varislerinizden Kurtulun

Ağız Kokusu Boşanma Neden Olabilir

  

20 Dakikada Varislerinizden Kurtulun


Özellikle yaz aylarında etek dahi giyemeyen, denize rahatça giremediği için psikolojik sıkıntılar yaşayan birçok bayanın korkulu rüyası varislerden kurtulmanın şimdi tam zamanı…
 
Varis estetik açıdan olduğu kadar insan sağlığı açısından da çok ciddi sıkıntılara yol açan, bazı damarların genişleyip şişerek fonksiyon dışı kalmasıyla ortaya çıkan toplumsal bir hastalıktır. Varisten korunan bilinçli insanlar ilerleyen yaşlarda bypass esnasında yabancı damarlara ihtiyaç duymadan kendi sağlıklı damarlarıyla yaşam kalitelerini garanti altına almaktadır.
Ciddiye alınması gereken bir damar hastalığı olan varisin günümüzde başarı oranı %90lara  varan tedavilerle kolayca yok edilebileceğini ifade eden Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Abbasoğlu  son zamanlarda en çok kullanılan yöntemin köpük tedavisi diğer  adıyla skleroterapi olduğunu belirtti.
Bu metot  sklerozan veya köpük denilen bazı büzüştürücü ilaçların damar içine verilerek, damarlarda büzüşme yaparak  kapanmasını sağlayan bir yöntemdir.
Muayenehane ortamında ayakta tedavi şeklinde uygulanan tedavide  acı yok denecek kadar az olmakta ve hastalar aynı gün normal yaşantısına devam edebilmektedir.
Tedavi süresinin genellikle 20 dakikalık tek seans şeklinde yapıldığını ifade eden Op. Dr.  Abbasoğlu uyguladığı köpük tedavisini diğerlerinden ayıran en önemli farkı ise şöyle açıkladı:  
“Köpük skleroterapiyi  ultrason doppler altında uygulayarak ilacın veriliş yolları ve yoğunluğunu  rahatça ayarlıyor ve hastalarda ilaç yoğunluğuna bağlı hiçbir iz kalmadan, hiçbir alerjik reaksiyon oluşmadan işlemi tamamlıyoruz.  Sonrasında ise yaklaşık 1 hafta içinde hastayı  kontrol için çağırıyoruz.  
 
Uygulamadan sonra hastanın bir süre için varis çorabı giymesi gerektiğinden tedavinin özellikle yaz aylarına girmeden  yapılması önerilmektedir.
 
Bu yöntemin zannedildiği kadar maliyetli bir tedavi olmayışı , yok edilen varislerin zaman içinde tekrarlamaması ve  yan etkilerinin yok denecek kadar az olması tedavinin tercih edilme oranını yükseltmektedir.
 
Hastaların tedavi sonrası hem sağlık açısından ciddi bir rahatlama yaşadıklarının , hem de estetik açıdan kendilerine olan güvenlerinin yerine geldiğini söyleyen Op. Dr. Abbasoğlu bazı bayan hastalarının  sağlıklarını bir kenara bırakıp rahatça etek giyebilme arzusuyla bile skleroterapiye başvurmalarının  kendilerini de şaşırttığını
söyledi.
 
 
Bacaklarda hiç de hoş olmayan görüntüler oluşmasına neden olan varislerin  sıklıkla bayanlarda görüldüğünü ve bahar aylarının varis tedavisi için en uygun mevsim olduğunu ifade eden  Abbasoğlu varis oluşumunu engellemek ve korunmak için yapılması gerekenleri de şöyle özetledi:
Uzun süre hareketsiz ayakta durmayın  veya oturmayın,ayakları özellikle yukarıda tutarak yatın;düzenli egzersiz yapın , bol bol yürüyün böylece kas pompasını çalıştırmış olursunuz, kilo almamaya özen gösterin, elastik(basınç uygulayan) çorap giyin, kasık ve bacaklarınızı sıkan dar,streç iç çamaşır ve giysiler giymeyin, tuz miktarını azaltın,uzun süren güneş banyoları ve çok sıcak su ile yapılan banyolardan sakının…
 
 
Op. Dr. Cafer Abbasoğlu
www.caferabbasoglu.com
 

Biz kadınız-Kadın sitesi  [Sağlık-Prof. Dr. Kemal Arıkan-Dr.Sinan Tanyolaç ]