Sağlık Haberleri

Konsantrasyon Bozukluğu-Unutkanlık

Op.Dr.Kavalcıoğlu Teknoloji Kabusunuz Olmasın

Dyt.Elif Bilgin-Kışın Sinsi Hastalığı Şişmanlık

Dr.Kışlaoğlu-Su Ağız Kokusunu Önlüyor

Dr-Kışlaoğlu Sağlıklı Diş Bakımı

Yaz tatiline ışıltılı giriş yapmanın sırrı beyaz dişler

Uz. Dyt. Yeşim Çelik-Tatilde Nasılsa Yüzüyorum Kilo Almam Demeyin

Kozmetik ürünler sağlığınızı tehdit etmesin

Prof.Dr.Erkan Topuz-Bilinçsiz Şeker Tüketimi Sağlığı Bozuyor

Kadın Huzur, Erkek Heyecan Arıyor

Prof.Dr.Erol Kışlaoğlu-Gögüs Küçültme Operasyonları

Fokuslu ultrason ile ağrısız gençleşme

Prof.Dr.İnanç-Ananas Suyu ile Güzelleşin

Göz Kuruluğunun Şifası Kendi Kanınızda

Çocuklarla iletişim kurmanın yolları

Astım Hastalığı ve Oruç

Yasak Olmayan Mucizemiz Yoğurt

Doç.Dr. Güler-Kalp Krizi Önlenebilir mi

Dr. Şanverdi-Ultherapy İle Yeni Yıla Genç Girin

Kış Depresyonu Kapınızda Olabilir

Yaşamın Temeli Kalbimiz

Ameliyatsız Liposuction Aldatması

Eğri burun hamileliği zorlaştırıyor

Yeni Başlangıçlarınızı Ertelemeyin

Sözel Şiddet Kadının Ruh Sağlığını Etkiliyor

Yeni yıla yenilenerek girmek isteyenler için

Kurban Kesimini Çocuklara İzlettirmeyin

Op.Dr.Serdaroğlu-Doğum Sonrası Estetiği

Mobbing Nedir

Geçmişteki Acı Hatıralar Silinebilir mi

Kalça kırıkları yaşlanan nüfusun hareket özgürlüğünü engelliyor

Güneş Lekelerine Anti -Stain Yönetimi İle Elveda

Kanser Tedavisi Ve Yol Açtığı Psikiyatrik Sorunlar

Yüz Gençleştirmede Yeni Trend-Lazer Mikro Lipo Lifting

Ameliyat Olmadan da İncelebilirsiniz...

Yazın Hangi Estetikler İsteniyor

Modern Çağın Hastalığı-Diş Sıkma

Sıcak Hava Böbrek Taşı Nedeni

20 Dakikada Varislerinizden Kurtulun

Ağız Kokusu Boşanma Neden Olabilir

  

Yeni Başlangıçlarınızı Ertelemeyin

İnsanlar dönem dönem hayatlarında değişiklik yapmak ya da yaşadıkları olumsuzluklardan kurtulmak için yeni kararlar alırlar. Akıllarda yeni beklentiler, yeni umutlar, yeni hedefler belirlemeye başlar.
Monotonlaşan hayatı daha renkli hale getirerek,  yaşanan tüm olumsuzlukları geride bırakmak, hayata tertemiz bir sayfa açarak yeni başlangıçlar yapmak ne kadar mümkündür?


Değişim Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nden Psikolog Ayşe Yanık Knudsen, cevaplıyor;

Yeni kararlar alıp bu kararları uygulamaya geçirmek için belirli tarihlere ihtiyacımız yoktur. Önümüze belirli tarihler koymak hareketlerimizi sınırlayabileceği gibi, bu tarihlerde kararları uygulamaya geçirememek de tekrar strese girmeye neden olacaktır. Diyete girmek için mutlaka pazartesi gününü beklemeye gerek olmadığı gibi, hayatımızda değişiklikler yapmak için de zamanı çok fazla ertelememek gerekir.

Hayatınızı endekslemeyin

Birey olarak yaşadığımız her anın farkında olmamız gereklidir, zaman hepimiz için çok değerlidir ve geçen zamanın tekrarı yoktur, kararlarınızı uygulamaya geçirmek için daha fazla zaman kaybetmemek gerekir. Ancak ulaşılamayacak beklentiler içinde olmak kişileri hayal kırıklığına uğratabilir. Geçmişi silmek yerine yaşanılan koşulları iyileştirmek adına kararlar alınmalıdır.

Monotonluktan Kurtulun

Yaşantınız, monoton ve sıkıcı geçiyor olabilir ancak daha aktif ve eğlenceli bir yaşam tarzına geçiş yapmak istiyorsanız, yeniliklere açık olmanız gerekir. Sizi mutsuz eden bir işte çalışıyorsanız ve günün çoğunu iş yerinde geçiriyorsanız, işinizi değiştirmeniz kaçınılmaz. Unutmayın ki sizi tatmin edecek bir işte hem daha başarılı hem de daha mutlu bir hayat sizin olabilir.

Sevdiklerinize Daha Çok Vakit Ayırın

Ailenize daha çok vakit ayırın. Her yeni başlangıçta, her kötü günde, mutlulukta, heyecanda onların sizin yanınızda olduğunu unutmayın… Arkadaşlarınızla görüşün ve sosyal ortamlarda daha sık paylaşımlarda bulunun, dostlarınızla vakit geçirirken nasıl keyif aldığınızı düşünün.


Sporla Barışık Olun

Spora başlamak hayatınızda iyi bir yenilik olacaktır. Spor sayesinde disiplinli bir hayata ve sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz. Spor sizin stres ve sıkıntıdan uzaklaşıp kendinizi daha zihinde hissetmenizi sağlar. Ayrıca sağılıklı ve güzel bir vücuda sahip olmak size daha mutlu edecektir. Spor salonuna gitmek için zamanınız yoksa bile iş çıkışı yapacağınız yürüyüşler size şehir hayatının karmaşasından kısa bir süre de olsa uzaklaştıracaktır. Yürüyüş sırasında etrafınızı keşfetmeyi de unutmayın.  


İlgi Alanlarınızı Geliştirin

Sürekli aynı şeyleri yapmaktan sıkıldıysanız farklı konularla ilgilenmek ve yeteneklerinizi keşfetmek istiyorsanız kendinize bir hobi edinebilirsiniz. Kurslara gitmek ve bir gruba dahil olmak istemiyorsanız kendi ilgi alanınıza göre hobinizi geliştirebilirsiniz. Ancak unutmayın ki sosyal ortamlara girmek size farklı bakış açıları kazandıracak ve daha aktif bir statü kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Kendinizle Barışık Olun

Gelecek ile ilgili, işle ilgili, tatil ya da özel hayatınızla ilgili planlarınız olabilir, planlarınızın bozulması sizi mutsuz etmemelidir. Zamanı daha  verimli kullanabilmek için plan yapmak ve mümkün olduğunca bu plana sadık kalmak daha düzenli bir yaşam geçirmenizi sağlayabilir. Yaşadığınız olumsuz durumlar karşısında kendinizi suçlamak yerine hayatınızı duygularımızı bastırmadan ancak kontrol altına alarak hayatla daha barışık bir yaşam sürebilirsiniz.  

 

Biz kadınız-Kadın sitesi  [Sağlık-Prof. Dr. Kemal Arıkan-Dr.Sinan Tanyolaç ]