Sağlık Haberleri

Konsantrasyon Bozukluğu-Unutkanlık

Op.Dr.Kavalcıoğlu Teknoloji Kabusunuz Olmasın

Dyt.Elif Bilgin-Kışın Sinsi Hastalığı Şişmanlık

Dr.Kışlaoğlu-Su Ağız Kokusunu Önlüyor

Dr-Kışlaoğlu Sağlıklı Diş Bakımı

Yaz tatiline ışıltılı giriş yapmanın sırrı beyaz dişler

Uz. Dyt. Yeşim Çelik-Tatilde Nasılsa Yüzüyorum Kilo Almam Demeyin

Kozmetik ürünler sağlığınızı tehdit etmesin

Prof.Dr.Erkan Topuz-Bilinçsiz Şeker Tüketimi Sağlığı Bozuyor

Kadın Huzur, Erkek Heyecan Arıyor

Prof.Dr.Erol Kışlaoğlu-Gögüs Küçültme Operasyonları

Fokuslu ultrason ile ağrısız gençleşme

Prof.Dr.İnanç-Ananas Suyu ile Güzelleşin

Göz Kuruluğunun Şifası Kendi Kanınızda

Çocuklarla iletişim kurmanın yolları

Astım Hastalığı ve Oruç

Yasak Olmayan Mucizemiz Yoğurt

Doç.Dr. Güler-Kalp Krizi Önlenebilir mi

Dr. Şanverdi-Ultherapy İle Yeni Yıla Genç Girin

Kış Depresyonu Kapınızda Olabilir

Yaşamın Temeli Kalbimiz

Ameliyatsız Liposuction Aldatması

Eğri burun hamileliği zorlaştırıyor

Yeni Başlangıçlarınızı Ertelemeyin

Sözel Şiddet Kadının Ruh Sağlığını Etkiliyor

Yeni yıla yenilenerek girmek isteyenler için

Kurban Kesimini Çocuklara İzlettirmeyin

Op.Dr.Serdaroğlu-Doğum Sonrası Estetiği

Mobbing Nedir

Geçmişteki Acı Hatıralar Silinebilir mi

Kalça kırıkları yaşlanan nüfusun hareket özgürlüğünü engelliyor

Güneş Lekelerine Anti -Stain Yönetimi İle Elveda

Kanser Tedavisi Ve Yol Açtığı Psikiyatrik Sorunlar

Yüz Gençleştirmede Yeni Trend-Lazer Mikro Lipo Lifting

Ameliyat Olmadan da İncelebilirsiniz...

Yazın Hangi Estetikler İsteniyor

Modern Çağın Hastalığı-Diş Sıkma

Sıcak Hava Böbrek Taşı Nedeni

20 Dakikada Varislerinizden Kurtulun

Ağız Kokusu Boşanma Neden Olabilir

  

Güneş Lekelerine Anti -Stain Yönetimi İle Elveda

 

“Bir ya da En Fazla İki Seans İle Her Tür Güneş Lekesi, Doğuştan Gelen Cilt Bozuklukları, Damarsal Bozukluklardan Kaynaklanan Renklenme Bozukluklarından Kurtulmak Artık Çok Kolay !!!  


Güneş ışınlarına uzun süreli ve korunmasız olarak maruz kalmanın sonucunda ciltte oluşan güneş lekeleri artık korkulu rüya olmaktan çıkıyor. “Tıbbi terminolojide “solar lentigo” olarak adlandırılan güneş lekelerinin oluşumunda en büyük etken, adından da anlaşılacağı gibi güneş ışınları. Çözüm, şüphesiz güneşten korunmak. Güneşe çıkmayarak ya da yüksek faktörlü koruyucular kullanarak güneş lekelerinin belirginleşmesinin önüne geçilebilir.


Bunu başaramayanlar içinse, gelişen tıbbi yöntemler çözüm üretmeye devam ediyor. Güneş lekelerini, güneşe bağlı uzun ve kısa vadede oluşan cilt deformitelerini, erken yaşlanma bulgularını, kırışıklıkları, doğum sonrası ya da hormon kullanımına karşı ciltte oluşan kahverengi koyu lekelenmeleri, boyun ve eldeki yaşlanma bulgularını ve renklenme bozukluklarını artık tamamen yok etmek mümkün.

Superplast Estetik & Rekonstrüktif Merkezi doktorlarından Op. Dr. Cihangir Toraman, gelişmiş başlıklarla uygulanan 4 farklı lazer sayesinde uygulanan Antı-Staın yöntemi ile , bir ya da iki seansta istenilen sonuca ulaşmanın mümkün olabileceğini söylüyor. Cerrahi müdahale geçirmiş hastaların dikiş yerlerinde güneşlenmeye bağlı oluşan kalıcı olabilecek cilt koyulaşmaları ve renk bozukluklarından da aynı şekilde kurtulmak mümkün.


Vücudumuzdaki istenmeyen renklenme bozukluklarının farklı kaynaklan olabileceğini belirten Op.Dr. Cihangir Toraman doğuştan, damarsal yapılardan ya da renk verici hücrelerin yapısal bozukluğundan kaynaklı olabileceği gibi, daha sonradan güneşe, hormonal değişimlere (gebelik, ilaç kullanımı vb.) ve bazı kimyasallara maruz kalma ile de cildimizde kalıcı renklenme bozuklukları oluşabileceğine dikkat çekerek, bunlar tedavi edilmediği takdirde ciddi cilt hastalılarına yol açma riski olabileceğine değiniyor.


Op. Dr. Cihangir Toraman şöyle devam ediyor ; “Cildimizde renklenme bozukluklarında temel oluşturan iki kaynak hücre var. Bunlardan ilki, melanin denilen tenimize renk veren hücre. İkincisi ise kan damarlarının işleyişindeki anormalliklerden kaynaklanan hemoglobin maddesi. Superplast da uygulanan Anti-Stain yönteminde, renklenme bozukluktan ya da olağan olmayan bölgesel renkli oluşumları tedavi ederken, bu iki yapı hedef alınıyor. Ana lazer teknolojisindeki gelişmelerle birlikte, fraksiyon el lazerlerin üretilmesi fraksiyon el sözcüğünü sadece tel lazeri ifade etmekten öteye taşıdı. Bu sayede sadece istenilen amaç çerçevesinde bölgesel etkiyi artırmamız mümkün oldu. Güneş lekeleri gibi diğer tüm renk bozuklukları da, hastaya özgü bir renk, yapı ve sebepten oluşuyor. Dolayısıyla tüm hastalarımızı tek bir lazer tipiyle tedavi etmemiz mümkün değil; bu konuda ısrarlı olmak hastaya zarar verebilir. Bu tedaviler çok ciddi yatırım gerektiriyor ve elinizde en az on farklı lazer ünitesinin bulunması kesinlikle gerekli. Her problem kendisi için Özel geliştirilmiş lazer cihazı ile tedaviedilmeli.


Hastalarımıza düşen tek görev, tam donanımlı profesyonel bir merkezde tedavi olmayı seçmek. Superplast şu an dünyada elinde en gelişmiş lazerlerin tamamını bir arada bulunduran tek klinik. Kullandığımız teknoloji sayesinde bir ya da en fazla iki seansta her tür güneş lekesini, doğuştan gelen cilt bozukluklarını, damarsal bozukluklardan kaynaklanan renklenme bozukluklarını {varis hemanjiom yani çilek lekesi vb.) dünya standartlarının çok üstünde ve güvenli olarak tedavi etme imkanına sahip.”
Güneşin olumsuz etkilerinin yanı sıra, yanlış kullanımdan ötürü parfümler de ciltte leke yapabiliyor. Anti-Stain yöntemi ise renklenme bozuklukları ya da olağan olmayan bölgesel renkli oluşumları tedavi etmeye yardımcı oluyor ve bu tedavide tek tip lazer kullanılmıyor.

Op.Dr.Cihangir Toraman 

Biz kadınız-Kadın sitesi  [Sağlık-Prof. Dr. Kemal Arıkan-Dr.Sinan Tanyolaç ]