Sağlık Haberleri

Konsantrasyon Bozukluğu-Unutkanlık

Op.Dr.Kavalcıoğlu Teknoloji Kabusunuz Olmasın

Dyt.Elif Bilgin-Kışın Sinsi Hastalığı Şişmanlık

Dr.Kışlaoğlu-Su Ağız Kokusunu Önlüyor

Dr-Kışlaoğlu Sağlıklı Diş Bakımı

Yaz tatiline ışıltılı giriş yapmanın sırrı beyaz dişler

Uz. Dyt. Yeşim Çelik-Tatilde Nasılsa Yüzüyorum Kilo Almam Demeyin

Kozmetik ürünler sağlığınızı tehdit etmesin

Prof.Dr.Erkan Topuz-Bilinçsiz Şeker Tüketimi Sağlığı Bozuyor

Kadın Huzur, Erkek Heyecan Arıyor

Prof.Dr.Erol Kışlaoğlu-Gögüs Küçültme Operasyonları

Fokuslu ultrason ile ağrısız gençleşme

Prof.Dr.İnanç-Ananas Suyu ile Güzelleşin

Göz Kuruluğunun Şifası Kendi Kanınızda

Çocuklarla iletişim kurmanın yolları

Astım Hastalığı ve Oruç

Yasak Olmayan Mucizemiz Yoğurt

Doç.Dr. Güler-Kalp Krizi Önlenebilir mi

Dr. Şanverdi-Ultherapy İle Yeni Yıla Genç Girin

Kış Depresyonu Kapınızda Olabilir

Yaşamın Temeli Kalbimiz

Ameliyatsız Liposuction Aldatması

Eğri burun hamileliği zorlaştırıyor

Yeni Başlangıçlarınızı Ertelemeyin

Sözel Şiddet Kadının Ruh Sağlığını Etkiliyor

Yeni yıla yenilenerek girmek isteyenler için

Kurban Kesimini Çocuklara İzlettirmeyin

Op.Dr.Serdaroğlu-Doğum Sonrası Estetiği

Mobbing Nedir

Geçmişteki Acı Hatıralar Silinebilir mi

Kalça kırıkları yaşlanan nüfusun hareket özgürlüğünü engelliyor

Güneş Lekelerine Anti -Stain Yönetimi İle Elveda

Kanser Tedavisi Ve Yol Açtığı Psikiyatrik Sorunlar

Yüz Gençleştirmede Yeni Trend-Lazer Mikro Lipo Lifting

Ameliyat Olmadan da İncelebilirsiniz...

Yazın Hangi Estetikler İsteniyor

Modern Çağın Hastalığı-Diş Sıkma

Sıcak Hava Böbrek Taşı Nedeni

20 Dakikada Varislerinizden Kurtulun

Ağız Kokusu Boşanma Neden Olabilir

  

Yüz Gençleştirmede Yeni Trend-Lazer Mikro Lipo Lifting

Hayatınızdaki en önemli anların geçmişte kaldığını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Çünkü yüzünüzdeki çizgiler yaşadıklarınızdan izler taşıyor. Ama artık Lazer Mikro Lipo Lifting yöntemi ile gençliğinizi geri kazanabilirsiniz. Magicplast Estetik ve Plastik Cerrahı Op. Dr.Güner Uysal bu yeni yöntem ile ilgili bilinmeyenlerin altını çiziyor.

Aslında kadın ya da erkek olsun her birimiz aynanın karşısına geçip yüzümüzde beğenmediğimiz yönlerimizi saatlerce incelemişizdir. Kimimiz zamanın bize kaybettirdiklerine bakarak ellerimizle yanaklarımızı ve kaşlarımızı kaldırıp kırışıksız ve daha düzgün bir yüze nasıl sahip oluruz diye kafa yormuşuzdur aslında.  Zamanın o karşı konulamaz gidişine bir dur demek için neleri feda etmedik ki. Her sene farklı isimler altında çıkan kremlere, bir mucize olarak sunulan iğneli tedavilere ya da günlerce seans seans makinelerin altına yatıp kırışıklıklarımdan ve yorgun görünümümden ne kadar kurtulabildim diye umut etmekle geçirdik zamanımızı…
Yüzümüz ruhumuzun bir vitrini gibidir.Yüzümüzdeki yorgun bir görüntü sosyal çevremizi bile etkilemektedir. İşyerimizde ya da yakınımızda bulunan arkadaşlarımız bize gece uyku uyumadın mı ya da iş tempon çok mu yoğun diye yorumlar yapmışlardır muhakkak… Aslında bu sorulara muhatap oluyorsak ve daha dinç ve daha canlı gözükmek istiyorsak lazer mikro-lipolifting yöntemini mutlaka öğrenmelisiniz.

Peki, neden yüzümüz yaşlanır ya da daha 30 yaşımıza bile gelmeden neden yorgun ve bitkin bir ifadeye sahip oluruz. Aslında bunun 2 ana nedeni bulunmaktadır. 1) Çevresel faktörler 2) Genetik Faktörler

Çevresel faktörlerden kastımız yaşadığımız coğrafyadır. Özellikle teknolojinin hayatımıza daha fazla girmesi ve strese bağlı olarak gelişen koşullarda bedenimizde birtakım stres hormonları salgılar. Bu hormonlar cilt yapımıza negatif sinyaller göndererek kolajen ve elastin miktarlarında azalmalara sebep olur. Mimik kaslarının çok fazla hareket ettirilmesi, sigara içilmesi, kuru cilt yapısı ve cilt yapısındaki yağlanma azlığı gibi faktörler de negatif bir katkı sağlamaktadır. Birde tabiî ki yerçekiminin o karşı konulamaz etkisi de işin içine girdiğinde deformasyon süresi başlayarak yorgun, halsiz ve yaşlı bir yüz yapısı sürecine doğru geri döndürülemez gidişat kaçınılmaz olur.

Genetik faktörler ise bizim değiştiremeyeceğimiz durumların başında gelir. Cildimizdeki kolajen ve elastin miktarındaki azalma, cilt yapısının aşırı hassas oluşu, yanak bölgesindeki doku volümünün az oluşu, elmacık kemiklerinin yeteri kadar gelişmemesi, şakak bölgesi kaslarının zayıf olması ve mimik kaslarının çok fazla çalışması. Bunlar da bizim kontrol edemeyeceğimiz koşullardır ve sonuçta bizi bekleyen şey yine yorgun ve çökmüş bir yüz yapısı olmaktadır.

Anlaşılacak bir şekilde ifade etmek gerekirse ilk olarak göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkla zamanla artmakta, göz kapakları yer çekimi ve doku kaybı sebebiyle aşağıya doğru sarkmakta,  göz altı torbaları belirginleşmekte, dudak kenarından başlayıp buruna kadar giden çizgiler derinleşmekte, elmacık kemiğinde meydana gelen hacim azalması sonucunda ise yanak bölgesi dolgunluğunu kaybetmektedir. Elmacık kemiği bölgesindeki düşmeyle birlikte ise aslında bir bütün olarak çalışan kas grupları ahengini yitirerek dokuların yer değiştirmesini sağlamaktadır.

Peki, bu bütün sorunlar sonucunda çözümü nerede aramak gerekecektir? Yorgun, bitkin ve yaşlanan bir yüzle yaşamaya devam etmek mi yoksa zamanın bütün gidişine bir dur demek ve hayatın kaybettirdiklerini tekrar geri kazandırmak mı? Aslında lazer mikro-lipofilling yöntemi bu sorunsallık arasında bütün dertlerimizin bir çaresi gibi olan tek alternatiftir. Nedir lazer mikro-lipolifting… Lazer teknolojisinin yüz gençleştirme de kullanılan bir çeşidinin, mikro cerrahi bir uygulama olan mikro-lifting ile kombinasyonu ve bir miktarda dokulara tekrar volüm kazandıran yağ enjeksiyon sistemidir. Burada amaçlanan şey göz çevresi ve yanak bölgesindeki kas gruplarının, bir bütün olarak tekrar koordinasyonunun sağlanmasıdır. Lazerle yapıldığı zaman tabiî ki sonuçlar kaçınılmaz olarak daha da mükemmel olmaktadır. Mikro lifting uygulaması ise aslında hepsini harmanlayan ve işlemin kalıcılığını uzun yıllara taşıyan ana damardır.

Mikro lifting ile şakak bölgesi içinden saçların arasından endoskopla girilerek yanak bölgesine kadar ulaşılır. Yanak bölgesindeki dokular yarı kalıcı dikişlerle bütünlüğü sağlanarak yukarıya doğru asılır. Eğer hastamızda göz altlarında da çökme mevcutsa yine bu bölgedeki dokularla desteklenir ve bu yorgun ifadeden kurtulmuş olunur. Yağ enjeksiyonunda kullanılan ultra mikro santrifuj işlemi sonrasında da daha uzun süreli bir dolgunluk kazanılır. Tabi ki eğer istenirse ikinci bir seans yağ enjeksiyonu da ilave olarak yapılabilmektedir.

Aslında bütün bu yapılanlar yüzümüzün normal anatomik yapısına uygun, simetrik, bakışlardaki yorgun ifademizi silen ve daha canlı bir görünüm sağlayan bir uygulamadır. Her ne olursa olsun mevcut doğal anatomik görüntümüz kesinlikle değişmemektedir. Bizim için yüzünüz eşsiz ve tektir. Eğer yüzünüzdeki olumsuz değişiklikler sizleri kaygılandırıyorsa ve yılları bir nebzede geri döndürerek her şey değişsin istiyorsanız o zaman sizde lazer mikro lipo-lifting için uygun bir adaysınız demektir.


MAGİCPLAST
Estetik ve Plastik Cerrah
Op.Dr.Güner Uysal

Biz kadınız-Kadın sitesi  [Sağlık-Prof. Dr. Kemal Arıkan-Dr.Sinan Tanyolaç ]