Sağlık Haberleri

Konsantrasyon Bozukluğu-Unutkanlık

Op.Dr.Kavalcıoğlu Teknoloji Kabusunuz Olmasın

Dyt.Elif Bilgin-Kışın Sinsi Hastalığı Şişmanlık

Dr.Kışlaoğlu-Su Ağız Kokusunu Önlüyor

Dr-Kışlaoğlu Sağlıklı Diş Bakımı

Yaz tatiline ışıltılı giriş yapmanın sırrı beyaz dişler

Uz. Dyt. Yeşim Çelik-Tatilde Nasılsa Yüzüyorum Kilo Almam Demeyin

Kozmetik ürünler sağlığınızı tehdit etmesin

Prof.Dr.Erkan Topuz-Bilinçsiz Şeker Tüketimi Sağlığı Bozuyor

Kadın Huzur, Erkek Heyecan Arıyor

Prof.Dr.Erol Kışlaoğlu-Gögüs Küçültme Operasyonları

Fokuslu ultrason ile ağrısız gençleşme

Prof.Dr.İnanç-Ananas Suyu ile Güzelleşin

Göz Kuruluğunun Şifası Kendi Kanınızda

Çocuklarla iletişim kurmanın yolları

Astım Hastalığı ve Oruç

Yasak Olmayan Mucizemiz Yoğurt

Doç.Dr. Güler-Kalp Krizi Önlenebilir mi

Dr. Şanverdi-Ultherapy İle Yeni Yıla Genç Girin

Kış Depresyonu Kapınızda Olabilir

Yaşamın Temeli Kalbimiz

Ameliyatsız Liposuction Aldatması

Eğri burun hamileliği zorlaştırıyor

Yeni Başlangıçlarınızı Ertelemeyin

Sözel Şiddet Kadının Ruh Sağlığını Etkiliyor

Yeni yıla yenilenerek girmek isteyenler için

Kurban Kesimini Çocuklara İzlettirmeyin

Op.Dr.Serdaroğlu-Doğum Sonrası Estetiği

Mobbing Nedir

Geçmişteki Acı Hatıralar Silinebilir mi

Kalça kırıkları yaşlanan nüfusun hareket özgürlüğünü engelliyor

Güneş Lekelerine Anti -Stain Yönetimi İle Elveda

Kanser Tedavisi Ve Yol Açtığı Psikiyatrik Sorunlar

Yüz Gençleştirmede Yeni Trend-Lazer Mikro Lipo Lifting

Ameliyat Olmadan da İncelebilirsiniz...

Yazın Hangi Estetikler İsteniyor

Modern Çağın Hastalığı-Diş Sıkma

Sıcak Hava Böbrek Taşı Nedeni

20 Dakikada Varislerinizden Kurtulun

Ağız Kokusu Boşanma Neden Olabilir

  

Yeni yıla yenilenerek girmek isteyenler için

 

Yeni yıla yenilenerek girmek isteyenler için, 1 saatte güzelleşmenin sırları...

Beraberinde yeni heyecanları, umutları getiren yeni yıl, istenen değişikliklerin yapılması için de teşvik ediyor bizleri… Dış görünümünden sıkılan, kendini daha iyi hissetmek isteyenler için kısa sürede uygulanan pratik yöntemler etkili sonuçlar yaratıyor.

Uygulanan kampanyalar ise bu pratik yöntemleri daha da cazip hale getiriyor. Bir seansla çizgileri yok edip genç görünüm sağlayan Botoks,
15 - 31 Aralık tarihleri arasında Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center’da 400 TL yerine 250 TL!

Çizgilerden kurtulmak, daha bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak, yenilenip tazelenmek, istenmeyen tüylerden kurtulmak, fazla kiloları verip forma girmek, sanıldığı kadar zor değil. Öğle tatili kadar kısa zamanda bile sihirli dokunuşlar yapmak mümkün…

Pratik ve etkili yöntemlerden biri de günümüzde pek çok kullanım alanı olan Botoks. Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center doktoru Dr. Atilla Alp (Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı) Tıbbın birçok alanında uzun yıllardır kullanılan Botoks’un kişiyi rahatsız eden kırışıklıklardan ve çizgilerden kurtulmasını sağladığını belirtiyor. Botoks tedavisi ile birlikte göz çevresi ve göz kenarlarındaki kırışıklıklar, kaşların arasındaki çatıklık çizgileri azaltılabilir, alın çevresindeki kırışıklıklar daha az belirgin hale gelir. Kırışıklıkların ve ince çizgilerin giderilmesinin yanı sıra eğer dayanılmaz migren ağrıları çekiyorsanız bunun tedavisinde de botokstan yararlanabilirsiniz. Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center’ın uyguladığı özel kampanyadan da yararlanabilirsiniz. 15-31 Aralık tarihleri arasında geçerli olacak kampanyada; Botoks seansı 400 TL yerine 250 TL’lik indirimli fiyatla uygulanacak.

Botoks’un yanı sıra yaptıracağınız mikro Dolgu işlemiyle de sorunları bölgelere sihirli dokunuşlar yapabilirsiniz. Dolgu; derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek amacıyla tercih edilebilir. Dolgu maddeleri ile tedavi sonrası kısa sürede daha genç bir görünüme kavuşup, yüzünüzdeki yorgun ifadeden kurtulabilirsiniz. 20-30 dakika kadar süren işlem sonrası sonuç hemen görülür ve gündelik hayata hemen devam edilebilir.

Fazla kilolarınız için ağırısız, acısız pratik, rejimsiz, sporsuz ve kısa sürede etkili olan yöntem arıyorsanız Kavitasyon tam size göre. Spora vakit ayıramıyorsanız, estetik operasyonları da pahalı buluyorsanız Öğle tatilinde bile uygulatabileceğiniz kavitasyon seansları ile 3-15 cm arası incelebilirsiniz. Dr. Atilla Alp, kavitasyon ile alınan sonucun gerçekten yüz güldürücü olduğunu belirtiyor.  Selülit ve yağ parçalamada son derece etkili olan bu yöntemle 5 seansta 2 beden incelmek mümkün. Uygulama öncesi ve sonrasında bol bol su içilmesinden başka hiçbir ön hazırlık gerektirmeyen Kavitasyon seansı ortalama 40 dakika sürüyor.

Kavitasyonla birlikte ya da tek başına uygulatabileceğiniz Oksijen Terapi ise çok amaçlı ve hiçbir risk taşımayan bir sağlık güzellik uygulaması. Dinlendirici oksijen kapsülünde 45 dakika boyunca alınacak %98 oksijen, ilk seanstan itibaren etkisini gösterir. Vücutta su tutulumunu azaltan, cildi temizleyen, kasları rahatlatarak ağrı ve yorgunluğu azaltan, metabolizmayı hızlandıran, stres ve endişe duygusundan uzaklaştıran bu sistem ayrıca, derinleşmemiş kırışıklıklar ve cilt lekelerinde de etkili oluyor. Özel oksijen küründen yararlananlar, oksijenin gençleştiren etkisini de fark edecekler.

Kilo vermek için yaptığınız diyet sonrası gevşeyen cildinizi sıkılaştırmak, forma sokmak için ya da bütün bir yılın stresinden kurtulup, rahatlatmak için İnceltici ve Şekillendirici Masajlardan yararlanabilirsiniz. 45 dakika süren, susam, şeftali ve ceviz yağları ile uygulanan rahatlatıcı masaj özellikle ayak altlarına uygulanarak tüm vücudun sinir sistemini uyarıp genel bir rahatlama sağlayıp dolaşım sistemini hızlandırıyor. Selülit masajı ise sorunlu bölgelere 1 saat uygulanıyor. Vücut sıkılaştırıcı özel kremler eşliğinde yapılan bu masaj sorunlu bölgelerdeki pürüzlü görünümü hafiflettiği gibi dolaşımı da hızlandırarak enerji veriyor.

Cildinizin eski sağlıklı, canlı, parlak görünümünü kaybettiğinden şikayetçi iseniz Medikal Cilt Bakımı yaptırabilirsiniz. Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center’da profesyonel cilt bakım ürünleri ve son teknoloji ürünü cihazlarla yapılan cilt bakımı uygulaması ile cildin derinlemesine temizliği yapılıyor. Siyah noktalar ve yağ bezelerinden kurutulacağınız bakımda cilt tipine ve problemine göre seçilen özel krem ve maskelerle bakım da yapılıyor. Elastikiyetini yitirmiş ciltlerde yapılan lifting uygulaması ile de ciltte belirgin gerginlik ve toparlanma sağlanıyor. Yaklaşık 1,5 saat süren bakım ile gözenekleri açık, siyah noktalı bir cilt pürüzsüz bir hale gelir. İlk andan itibaren toparlanan, yenilenen ciltte canlılık ve parlaklık etkisi yaratan medikal bakımın, asıl etkisi 48 saat sonra görülür.

Lazer epilasyon
, vücutta oluşan istenmeyen kıllanmanın önlenmesinde ve giderilmesindeki en etkili, en hızlı ve en sağlıklı medikal teknoloji kuşkusuz. Önümüzdeki yaza hazırlanmak için lazer epilasyona başlamanın tam zamanı. Soğutma sistemli lazer tekniği kullanılan epilasyonda; lazer ısısı, cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşüyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise işlemin doktor kontrolünde umanlar tarafından yapılması. Çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahipseniz Alexandrite Lazer  ile çok iyi sonuç alabilirsiniz. Çalışan bölgeye göre işlem 10 dakika ile 1 saat arasında tamamlanabiliyor. Kişiye, uygulamanın yapıldığı bölgeye göre seans sayısı ve aralıkları belirlenen lazer epilasyon ile kalıcı sonuçlar alınıyor.


Dr. Atilla Alp

Biz kadınız-Kadın sitesi  [Sağlık-Prof. Dr. Kemal Arıkan-Dr.Sinan Tanyolaç ]