Sağlık Haberleri

Konsantrasyon Bozukluğu-Unutkanlık

Op.Dr.Kavalcıoğlu Teknoloji Kabusunuz Olmasın

Dyt.Elif Bilgin-Kışın Sinsi Hastalığı Şişmanlık

Dr.Kışlaoğlu-Su Ağız Kokusunu Önlüyor

Dr-Kışlaoğlu Sağlıklı Diş Bakımı

Yaz tatiline ışıltılı giriş yapmanın sırrı beyaz dişler

Uz. Dyt. Yeşim Çelik-Tatilde Nasılsa Yüzüyorum Kilo Almam Demeyin

Kozmetik ürünler sağlığınızı tehdit etmesin

Prof.Dr.Erkan Topuz-Bilinçsiz Şeker Tüketimi Sağlığı Bozuyor

Kadın Huzur, Erkek Heyecan Arıyor

Prof.Dr.Erol Kışlaoğlu-Gögüs Küçültme Operasyonları

Fokuslu ultrason ile ağrısız gençleşme

Prof.Dr.İnanç-Ananas Suyu ile Güzelleşin

Göz Kuruluğunun Şifası Kendi Kanınızda

Çocuklarla iletişim kurmanın yolları

Astım Hastalığı ve Oruç

Yasak Olmayan Mucizemiz Yoğurt

Doç.Dr. Güler-Kalp Krizi Önlenebilir mi

Dr. Şanverdi-Ultherapy İle Yeni Yıla Genç Girin

Kış Depresyonu Kapınızda Olabilir

Yaşamın Temeli Kalbimiz

Ameliyatsız Liposuction Aldatması

Eğri burun hamileliği zorlaştırıyor

Yeni Başlangıçlarınızı Ertelemeyin

Sözel Şiddet Kadının Ruh Sağlığını Etkiliyor

Yeni yıla yenilenerek girmek isteyenler için

Kurban Kesimini Çocuklara İzlettirmeyin

Op.Dr.Serdaroğlu-Doğum Sonrası Estetiği

Mobbing Nedir

Geçmişteki Acı Hatıralar Silinebilir mi

Kalça kırıkları yaşlanan nüfusun hareket özgürlüğünü engelliyor

Güneş Lekelerine Anti -Stain Yönetimi İle Elveda

Kanser Tedavisi Ve Yol Açtığı Psikiyatrik Sorunlar

Yüz Gençleştirmede Yeni Trend-Lazer Mikro Lipo Lifting

Ameliyat Olmadan da İncelebilirsiniz...

Yazın Hangi Estetikler İsteniyor

Modern Çağın Hastalığı-Diş Sıkma

Sıcak Hava Böbrek Taşı Nedeni

20 Dakikada Varislerinizden Kurtulun

Ağız Kokusu Boşanma Neden Olabilir

  

Sağlık Haberleri-Sağlıklı Yaşam

Dr.Alp Mamak:Genç ve Güzel Kalmanın Sırları

   Amerikan Medikal Estetik Akademisi’nde bir Türk Doktor Alp Mamak
ilk kez bir türk doktor, amerikan estetik medikal akademisi tarafından kabul edildi ve eğitim aldı.

Bir ilki gerçekleştiren ve Kasım ayında eğitimini tamamlayarak mezun olacak olan Dr. Alp Mamak; eğitimi sırasında edindiği estetik medikal tedavilerin anti-aging ve güzel yaşlanma yaklaşımlarını değerlendirdi ve popüler bakış açılarını bizlerle paylaştı.

Hepimizin aklındaki temel soru: “Genç kalmak veya Yaşlanmayı tersine çevirmek mümkün mü?” Aslına bakarsanız yanıt;  “Evet, mümkün!”

Prof.Dr.Erol Kışlaoğlu:Neştersiz Güzelleşmenin Yolları

Ameliyat Korkusuna Son…

Günümüzde güzellik bir ayrıcalık olmaktan çıkarak bir zorunluluk haline dönüştü. Gelişen modern tıp ve estetik cerrahi kusursuz bir güzelliği düşleyen tüm kadınların imdadına yetişiyor. Neştersiz ve kısa sürede yapılan estetik dokunuşlar metropol kadınlarının en çok tercih ettiği estetik uygulamalar arasında yer alıyor. Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu neştersiz ve öğle tatilinde bile uygulanabilen estetik işlemler hakkında bilgiler verdi.

Kırışıklardan arının…

Op. Dr. Cafer Abbasoğlu:Korkulu Rüyanız Selülit ve Skleroterapi

Korkulu rüyanız selülit  , “skleroterapi”  ile artık bacaklarınızda değil  sadece anılarınızda  yaşayacak…

Gencinden yaşlısına , en zayıfından, en şişmanına neredeyse bütün kadınların değişmeyen kabusu selülit ,zahmetsiz  bir  tedavi yöntemi  olan skleroterapi ile inanılmaz bir şekilde tamamen yok oluyor.
Selülitle tanışmayan veya selülitlerinden kurtulabilmek için tüm çareleri denemeyen   kadın  neredeyse yok denecek kadar az. Ancak  çözüm olur ümidiyle farklı yollar deneyen  fakat  beklediği sonucu edemeyen bayanların  selülitle ilgili tedavilere  inancı gün geçtikçe azalmakta...

Dr.Sinan Tanyolaç: Kediler ve Diyabet

Umarım herkes için iyi bir yaz olmuştur. Kilo fazlalıklarımızdan arınmış, vücudumuzun tüm toksinlerini son moda detoks yöntemleriyle atıp, sağlıklı bir yeni döneme başlangıç yapmışızdır..

Aslında yaz dönemi arasından sonra yazıma verilen kiloların nasıl korunması gerektiği ve nelere dikkat edilmeli ile ilgili bir yazıyla başlamak isterdim ama bu hafta önemli bir dergiden değerlendirmem için gönderilen makale konunun başlığını değiştirdi.

İsviçre de kedilerin şeker ve yağ metabolizması üzerine yapılmış bir çalışmayı değerlendirmekteyim...

Dr.Sinan Tanyolaç:Yaz geldi kilo vermeli miyim

Bu sorunun yanıtı tabii ki “evet” olacaktır bu yazıyı okuyanlar arasında…

Son birkaç aydan beri hep işittiğim cümlelerden biriydi yazının başlığı. Yazılı ve sözlü basında da yaz geliyor 3 günde 5 kilo zayıflama diyetleri gazetelerin kadın eklerinde yerlerini almaktaydı.

Peki, gerek çevremde gerek ise basında sık rastlanan sorulara karşılık önerilenlere ne kadar itibar etmeliyiz?

“ Öksükotunu yumurtanın akı ile karıştırıp, üstüne susam yağı dökünce 6 gün içinde beliniz 5cm incelir” türevinden verilen önerilere itibar edip, uygulamaya kalkıyorsanız yazının devamını okumanıza gerek yok...

Dr.Sinan Tanyolaç:Tiroit Kanseri-Korkmaya gerek var mı

Milli içeceğimiz nedir diye sorulunca hepimizin vereceği cevap; Alkollü ise rakı, alkolsüz ise çay olmaktadır.

Çay: Günlük hayatımızda bazılarımızın sudan daha fazla tükettiği bir içecek.

Çin, Japonya ve İngiltere ile dünyada özdeşleştirilen çayın Türklerin milli içeceği olduğunu Amerika da söylediğimde insanlar inanmak istemediler, halbuki çay hayatımızın vazgeçilmez içeceğidir.

Ortaokul yıllarımdan aklımda kalan en güzel olaylardan bir tanesi Edirne’ye yapacağımız geziydi. Çernobil nükleer santralinin patlaması ve televizyonlarda bir bakanın çıkıp radyasyonlu çayları içmesi nedeniyle iptal edilmişti. Ne kadar da üzülmüştüm.

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu:Diş kusurları için Lamina tedavisi

Son yıllarda diş estetik tedavilerinde herkes daha beyaz, daha estetik ve daha özgün bir gülümseme istiyor. Dişlerde aşınmaya sebep olmayan ve halk arasında yaprak porselen tedavisi olarak bilinen  ‘laminalar’, en popüler tedavi yöntemleri arasında. Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu Lamina tedavisinin uygulama aşamalarını ve avantajlarını anlatıyor.

Lamina kaplamaların özellikleri nelerdir?

“Laminaların ağız içindeki görünümlerini doğal dişlerden ayırt etmek nerdeyse imkansızdır. Tırnak kalınlığında, istenen renk, boy ve formda özel olarak hazırlanmış bir porselen tabakasının dişin ön yüzüne yapıştırılarak doğal bir görüntü sağlanması amaçlanır.

Dr. Mehmet Yavuz: Kışın Alınan Kilolar Psikolojiyi Bozuyor

Bahar geliyor ve havalar ısındıkça insanın da içi ısınıyor. Kış boyunca alınan kilolar artık daha fazla göze çarpıyor. Kıyafetlerin çoğu dar geliyor. Birçok kişi zayıflamak adına diyet yapıyor ve spor salonlarına gidiyor. Aslında kilolar sadece bedenen değil ruhen de bizi etkiliyor. Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, kilo kontrolünün özellikle kadınlarda depresyonu tetikleyen bir unsur olduğunu belirtiyor ve depresyona varabilecek kilo problemleri ile ilgili şunları anlatıyor…
Kilo alımı ruhsal problemlere yol açıyor…

Prof.Dr.Erol Kışlaoğlu:Yüz Gençleştirmede Estetik Mucizeler

Yaş ilerledikçe yüzünüzde ortaya çıkan ve yaşlanma belirtisi olan çizgilerinizden kurtulmak artık çok kolay. Birkaç saatlik bir işlem ve ya operasyon sonrası 10-15 yıl öncesine dönebiliyor, yeni yüzünüzle aynı gün evinize gidip normal hayatınıza devam edebiliyorsunuz…
Daha canlı ve daha genç bir cilt için yapılması gerekenler ve uygulamalar hakkında bilgi veren Prof.Dr. Erol Kışlaoğlu estetik mucizelerinin küçük sırlarını anlattı…
Yüzümüz, yaşlanma belirtilerinin kendisini en çabuk gösterdiği uzvumuz. Aynı zamanda, fiziğimizin en dikkat çekici unsuru olması sebebiyle de en çok başvurulan estetik operasyonlar yüz operasyonları. Yaş ilerledikçe ortaya çıkan çizgiler kimine göre olgunluk, kimine göre ise yılların acımasız izleri olarak görülür. Ciltteki kırışıklıkların nedeni her ne kadar yaş ile ilişkilendirilse de aynı yaşta olan iki kadından birinde az, birinde çok kırışık olmasının birçok sebebi vardır. 

Dr. Mehmet Yavuz:Bahar canlılığı ile ruhunuzu arındırın

Soğuk ve kasvetli kış günlerini artık geride bırakıyoruz. Bahar canlılığı ile yaşamı dört bir yandan kuşatmaya hazırlanıyor. Kış boyunca alınan kilolar, yaşan iş stresi ve benzeri sorunlardan oluşan depresyon hali baharın enerjisi ile son buluyor. Reem Nöroloji Merkezi’nden Doktor Mehmet Yavuz, ruhunuzu arındırmanın yöntemlerini anlatıyor.

Günlük hayatın kişide oluşturduğu stres hali, kış ayları boyunca alınan kilolar ve benzeri sıkıntılar kimi zaman depresyon sebebi olabiliyor. Belirtiler fark edildiği durumda kişinin kendini sorgulaması gerektiğini belirten Dr. Mehmet Yavuz, bahar aylarının stres, depresyon ve kilolardan arınmak için çok iyi bir fırsat olduğunu vurguluyor. Dr. Yavuz “Yaşantımızda dikkat edeceğimiz ufak detaylar, beslenme alışkanlığımızdaki değişiklikler kışın depresyon sebebi olabilecek kilolardan kurtulmanın ve daha stressiz bir hayat yaşamanın anahtarı” diyor ve tüm bu detayları şöyle sıralıyor:
[3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]