Sağlık Haberleri

Konsantrasyon Bozukluğu-Unutkanlık

Op.Dr.Kavalcıoğlu Teknoloji Kabusunuz Olmasın

Dyt.Elif Bilgin-Kışın Sinsi Hastalığı Şişmanlık

Dr.Kışlaoğlu-Su Ağız Kokusunu Önlüyor

Dr-Kışlaoğlu Sağlıklı Diş Bakımı

Yaz tatiline ışıltılı giriş yapmanın sırrı beyaz dişler

Uz. Dyt. Yeşim Çelik-Tatilde Nasılsa Yüzüyorum Kilo Almam Demeyin

Kozmetik ürünler sağlığınızı tehdit etmesin

Prof.Dr.Erkan Topuz-Bilinçsiz Şeker Tüketimi Sağlığı Bozuyor

Kadın Huzur, Erkek Heyecan Arıyor

Prof.Dr.Erol Kışlaoğlu-Gögüs Küçültme Operasyonları

Fokuslu ultrason ile ağrısız gençleşme

Prof.Dr.İnanç-Ananas Suyu ile Güzelleşin

Göz Kuruluğunun Şifası Kendi Kanınızda

Çocuklarla iletişim kurmanın yolları

Astım Hastalığı ve Oruç

Yasak Olmayan Mucizemiz Yoğurt

Doç.Dr. Güler-Kalp Krizi Önlenebilir mi

Dr. Şanverdi-Ultherapy İle Yeni Yıla Genç Girin

Kış Depresyonu Kapınızda Olabilir

Yaşamın Temeli Kalbimiz

Ameliyatsız Liposuction Aldatması

Eğri burun hamileliği zorlaştırıyor

Yeni Başlangıçlarınızı Ertelemeyin

Sözel Şiddet Kadının Ruh Sağlığını Etkiliyor

Yeni yıla yenilenerek girmek isteyenler için

Kurban Kesimini Çocuklara İzlettirmeyin

Op.Dr.Serdaroğlu-Doğum Sonrası Estetiği

Mobbing Nedir

Geçmişteki Acı Hatıralar Silinebilir mi

Kalça kırıkları yaşlanan nüfusun hareket özgürlüğünü engelliyor

Güneş Lekelerine Anti -Stain Yönetimi İle Elveda

Kanser Tedavisi Ve Yol Açtığı Psikiyatrik Sorunlar

Yüz Gençleştirmede Yeni Trend-Lazer Mikro Lipo Lifting

Ameliyat Olmadan da İncelebilirsiniz...

Yazın Hangi Estetikler İsteniyor

Modern Çağın Hastalığı-Diş Sıkma

Sıcak Hava Böbrek Taşı Nedeni

20 Dakikada Varislerinizden Kurtulun

Ağız Kokusu Boşanma Neden Olabilir

  

Sağlık Haberleri-Sağlıklı Yaşam

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu:Çocuklarda sorunlu dişlerde ortodonti tedavisi çok önemli

Tıpta Ortodonti tedavisi olarak kullanılan diş telleri ağız ve diş sağlığında problem yaşayan çocuklar için büyük önem taşıyor. Çocukların takmak istemediği diş telleri,  ileriki yaşlarda estetik diş bozuklukları yaşanmasına neden olabiliyor. Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu, diş tellerini kullanımı ve diş sağlığındaki önemini anlatıyor.

Ortodonti Nedir?

“Ortodonti tam olarak dişlerdeki bozuklukları düzeltmek amacıyla kullanılıyor. Bu tedavi yöntemi ile estetik olarak sorunlar ortadan kalkıyor ve çocuklar sağlıklı bir diş yapısına kavuşuyor.”

Dr. Mehmet Yavuz:Çalıştığınız iş yeri sağlığınız için zararlı olabilir

Hava kirliliği, gürültü, iki araya bir dereye sığdırılan fast-food yiyecekler, hormonlu gıdalar, kimyasal atıklar, sıkışık trafik, akmayan sular, iş yaşamının yıpratıcı rekabeti, gün boyu oturarak çalışmak, bilgisayarın karşısında tüketilen saatler, kapalı havalandırma sistemleri, kirli hava, sağlıksız çalışma koşulları, binlerce elektronik aletle donatılmış plazalar ve işyerleri, zamanla yarışan insanlar…
Kırsal kesimin hiç tanımadığı bu yaşam biçimi, beraberinde omurga bozukluklarından sırt ağrılarına, göz hastalıklarından sağırlığa, alerjiden astıma, stresten kansere bir yığın hastalığa yakalanma riskini getiriyor. Bu yetmiyormuş gibi hasta bina sendromu, sekreter sendromu, yazar krampı, şehir bronşiti, gürültü sağırlığı türünden bir yığın yeni hastalığı literatüre ekliyor.

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu:Estetik operasyonlarda en çok yapılan ilk 5 hata

İlk bakışta estetik olduğu belli olan burunlar, silikonlu olduğu her şekilde kendini gösteren dudaklar, bir kökten sekiz telin fışkırdığı ekim hatasına maruz kalmış şaçlar. Tüm bunlar hatalı estetik ameliyatların kötü sonuçları…
Peki güzelleşmek uğruna çirkinleşmemek ve sağlığımızdan olmamak için ne yapmalı?
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, “Estetik cerrahide birinci ameliyatlar en kolay ve en güzel sonuç alınan ameliyatlardır. Ameliyat olmuş vakalarda genellikle dokular bozulmuştur. Bu nedenle yapılacak ikinci ameliyat daha zordur ve istenilen sonucu almak daha güçtür” diye konuştu. Prof. Erol Kışlaoğlu, bu durumun başlıca sebebinin kişilerin uzman olmayan doktorlara başvurması olduğunu belirterek estetik ameliyatlarda yapılan en önemli ilk 5 hatayı şöyle anlattı;

Prof.Dr.Erol Kışlaoğlu:İlkbahar'a yenilenerek merhaba deyin

Kışın mevsiminin sonlarının yaşandığı şu günler, ilkbahar ve yaz mevsimine daha güzel ve sağlıklı girmek isteyenlerin yaptıracağı estetik operasyonlar için en ideal zaman. İlkbaharın doğaya verdiği canlılıkla birlikte sizde bedeninize canlılık katarak yeni bir mevsime yenilenmiş bir vücut ile merhaba deyin…
Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu estetik işlemler için seçilen mevsimin önemli olduğunu belirterek, her mevsim estetik operasyonların yapılabildiğini ancak yaz aylarına girmeden yapılan operasyonların sağlık ve iyileşme açısından önemli avantajları olduğunu açıkladı;

Burun ameliyatı için en ideal zaman…

Dr.Sinan Tanyolaç: Ayurveda

“Ayurveda, Diyet, Şişmanlık.. Cem Yılmaz haklı”
Dünyamızda Çin den sonra en çok insanın yaşadığı ülke Hindistan.
Nüfusu 800 milyondan daha fazla olan bu ülke hakkında ilk hatırladığım, beş yaşında evde söylenen güzel bir şarkıydı. Raj Kapor’un Avare mu şarkısıydı.
Sevgili babam askerlik görevini yapmaya giderken trende söylenen o dönemin en “hit” şarkısıymış.

Dr. Mehmet Yavuz:Unutkanlığınızı Hafife Almayın

Halk arasında ‘bunama’ ya da yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer, özellikle unutkanlık belirtisi ile başlıyor. 60 yaşından sonraki dönemlerde ilerleyen Alzheimer hastalığını ve tedavi sürecini Reem Nöroloji Merkezi Kurucusu Dr. Mehmet Yavuz, anlatıyor.

Alzheimer hastalığının başlangıç evresi nedir?

“Alzheimer hastalığı adını, Alman bir doktor olan Dr. Alois Alzheimer’den almıştır. Dr. Alzheimer, zihinsel hastalık sonucu yaşamını yitiren bir kadının, beyin dokularında birtakım değişiklikler meydana geldiğini fark ederek bunun üzerine çalışmalar yapmıştır.

Dr. Dt. Reyhan Ülgen:Gülümsemeniz Eksik Kalmasın

Çağımızda insanların sosyal hayatlarını düzenlerken olmazsa olmazları arasında kişisel bakıma önem verme neredeyse ilk sıralarda. Sosyal ilişkilerde görüntünün çekiciliğinin gülümsemekle başladığı da inkâr edilemez.
Gülümsemenin ışıltısı, çekiciliği ve en önemlisi sağlık belirtisi ise eksiksiz ve bembeyaz dişlerdir. Gelişen teknoloji ile çağımızda gülüş estetiği ve çiğnemenin sağlıklı olması için en güzel yöntem kesinlikle çeneye titanyum vida ile implant yapılmasıdır. Bahçeşehir BİRİNCİ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin  Başhekimi Dr. Dt. Reyhan ÜLGEN bu konuda aklımıza takılan noktaları aydınlattı.

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu: Beyaz diş size yakışıyor mu

Dişlerimizin şekli, rengi ve kalitesi karşımızdaki insanlara, sağlık ve kendine güven olarak yansır. İnci gibi bembeyaz dişler birçoğumuzun hayalidir. Oysa insanlarda göz ve saç rengi gibi dişlerinin rengi de farklı tonlarda olabilir…

Estetik Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu, beyaz dişlerin her yüzde güzel durmayacağını belirterek, herkesin cilt rengi göz rengi gibi diş renginin de farklı olabileceğini açıkladı.

Dr.Sinan Tanyolaç:Tarçın,her derde deva mı

Soğuk kış günlerini yaşadığımız şu günlerde en popüler içeceklerden bir tanesi olan sahlebin olmazsa olmazı üstüne eklenen tarçın değil midir?

Kendine özgü müthiş kokusu, damakta bıraktığı kekremsi tadı, sevdiklerimizle yapılan muhabbetlerimize eşlik eder çoğu zaman.

Tarçın (cinnamon) yalnız bizim sahleplerimizin üstünü süsleyen lezzet olarak bize özgü değil, Uzak Doğu’ dan Amerika’ya kadar tüm coğrafyalarda insanların kullandığı ve sevdiği bir bitki olmuştur.

Dr.Sinan Tanyolaç: Çikolata, Günah mı yoksa Sevap mı

Günlük hayatımızda stresin olmadığı bir an yoktur. Çağımızın hastalığı diye hep bir yerlerde okumuyor muyuz?

 Çoğu zaman stresli olduğumuz da bu durumdan kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvurmaktayız. Kimimiz nazının geçtiğine bağırıp çağırır veya kendini dini ritüeller ile rahatlatmaya çalışır, kimimiz de, benim sıklıkla karşılaştığım, kendini yeme  içmeye verir.

Çikolata, kadınların, bu stresten uzaklaşma yöntemlerinden bir tanesidir.
[4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]